Gülen Ada

18 Mart 2008 tarihinde tarafından eklendi.

Gülen Ada (Halikarnas Balıkçısı)

Deli Davut küçük kayık sahibi bir balıkçı idi. Denize sevda­lıydı. Hele hele Arşipel’deki adalara olan sevgisi bambaşkaydı. Sabah erkenden kalkar, kayığına biner, çok sevdiği adalara doğru kürek çekerdi. Bu adalar içinde en çok sevdiğinin ismi ise nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayan Gülen Ada idi. Bu adanın altı denizaltı mağaraları ve dehlizleriyle oyuk oyuktu.
Bir gün İzmir’den gelen ünlü tütün eksperi Gülen Ada’yı görmek istediğini söyleyerek bir motor ve Deli Davut’un kayığım kiralar. Birlikte Gülen Ada’ya doğru yola çıktılar. Ama o da ne? Gülen Ada, hiç olmadığı gibi köpükler saçıyor, etrafında oluşan koca dalgaları ile yanlarına yaklaşmalarına izin vermiyordu. Eksper, bu işe çok kızarak Deli Davut’u kayığı İle tek başına bırakıp geri döner.
Eksper dönünce, ansızın Gülen Ada’nm hırçınlığı sona erdi. Etrafı yine eskisi gibi sessiz ve sakin haline büründü. Deli Davut, o gece oradan ayrılmayıp kayığının üstünde sırt üstü uzanarak Gülen Ada’mn kıyısında, kendisine ışıltılı selamlar gönderen ayı ve yıldızları gece boyunca selamladı.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Şu Sayfamız Çok Beğenildi
Satirik Şiir